[wpml_language_selector_widget]
[wpml_language_selector_widget]
Konzultációt tartottunk a Polgármesterek Szövetsége magyarországi tagjainak

Július 18-án délelőtt a Magyar Urbanisztikai Társaság előadótermébe, közös konzultációra és tapasztalatcserére hívtuk össze a Polgármesterek Szövetségének hazai aláíróit. Jelenleg 17 magyarországi önkormányzat csatlakozott az egy évtizedes múltra visszatekintő kezdeményezéshez.

A konzultáción Budaörs, Budapest főváros, Nagykanizsa és Paks önkormányzatának szakmai munkatársai voltak jelen, valamint független szakmai partnerként az Aquaprofit Kft-t, a pályázatíró- és projektmenedzser MAPI Zrt-t, és Budaörs város külső energetikai szakértőjét üdvözölhettük. A bő két órás találkozó során a résztvevők beszámoltak eddig felhalmozódott tapasztalaikről és módszertani kérdésekben élénk párbeszéd alakult ki az önkormányzati és a szakértői képviselet között.

A kitűzött napirendi pontok megvitatása során az a helyzetkép körvonalazódott, hogy a – kötetlen légkörű – megbeszélés résztvevői szerint igen sok munkára van szükség ahhoz, hogy a polgármesterek nagy része tisztában legyen azzal, mit is írt alá, mire való, milyen előnyöket várhat majd ettől.

A válasz egyszerű, ugyanis a Polgármesterek Szövetségének aláírói által elkészíteni vállalt Fenntartható Energia Akcióterv (Sustainable Energy Action Plan – SEAP) alapvetően szükséges dokumentum lesz a 2014-ben kezdődő Európai Uniós finanszírozási időszaktól: az energetikai beruházások támogatására lehívható források feltételévé válik.

A találkozón résztvevők első lépésként célul tűzték ki, hogy október első felében újra találkoznak egy workshop keretében, ahol az energetikai beruházások finanszírozási támogatásairól cserélnek tudást. Emellett felmerült az ötlet, hogy a polgármesterek involválása érdekében létrehozzanak egy hálózati elnökséget, valamint alapítsanak egy települési energiagazdálkodási innovációs díjat, amire az önkormányzatok pályázhatnak.

A Polgármesterek Szövetségéről, a csatlakozásról és a Fenntartható Energia Akciótervről bővebben itt olvashat.

ClientThe Car Rental Co
SkillsPhotography / Media Production
WebsiteGoodlayers.com

Project Title

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException