2019.05.17. 13:00

Magyar Urbanisztikai Társaság éves közgyűlése

A Magyar Urbanisztikai Társaság Elnöksége az Alapszabály 11.3. pontja alapján ÉVES KÖZGYŰLÉST tart
Részletek »
MUT Diplomadíj 2018 - Junior Kamarakonferencia
2019.02.12 15:00 - 2019.02.12 18:00

Az átadó során a díjazott pályaművek előadása mellett két kamarakonferencia előadást is meghallgathatnak a vendégek szakmabeliektől.

Előadók: Kőszeghy Lea PhD, a Magyar Urbanisztikai Társaság elnökségi tagja és Csaba Ders DLA, a Magyar Urbanisztikai Társaság alelnöke


Helyszín:
MUT székház, 1094 Budapest, Liliom u. 48.

 

Időpont: 2019. február 12. kedd, 15:00–17:30


Program:

MUT JUNIOR KAMARAKONFERENCIA – DIPLOMADÍJ 2018

Időpont

Előadás

15:00 - 15:10

Köszöntő

Salamin Géza PhD, elnök, MUT

15:10 - 15:30

Konferencia előadás:
I have a dream - avagy miért fontos a Diplomadíj az okos társadalomban?

előadó: Csaba Ders DLA, MUT alelnök,

Vezető építész- és településtervező

15:30 - 15:50

Díjátadó ünnepség

15:50 - 16:05

Szabadtértervezés kategória 1. helyezett:
Környezetpszichológiai szempontok a játszótértervezésben

előadó: Szécsényi Natália,

Szent István Egyetem, Kert- és Szabadtértervezési Tanszék

16:05 - 16:20

Tájépítészet kategória 1. helyezett:
Vízvisszatartási lehetőségek vizsgálata a zöld infrastruktúra fejlesztése kapcsán Szigetszentmiklóson

előadó: Trabak Zoltán,

Szent István Egyetem, Tájépítészeti és Településtervezési Kar

16:20 - 16:35

Településtervezés és városépítés kategória 1. helyezett:
Veresegyház Városközpont Fejlesztése

előadó: Jovanovic Dragutin,

Pécsi Tudomány Egyetem Műszaki Informatikai Kar

16:35 - 16:45

Kávészünet

16:45 - 17:05

Konferencia előadás:
Társadalmi részvétel a nemzetközi tervezéselméletben - történeti áttekintés

előadó: Kőszeghy Lea PhD, MUT elnökségi tag,

MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont, Szociológiai Kutatóintézet

17:05 - 17:20

Városfejlesztés és városkutatás kategória 1. helyezett:
A közösségi tervezés szerepe a városfejlesztésben a fővárosi TÉR-KÖZ pályázat példáján

előadó: Juhász Gergely András,

Budapesti Corvinus Egyetem, Gazdaságföldrajz, Geoökonómia és Fenntartható Fejlődés Intézet

17:20 - 17:35

Városfejlesztés és városkutatás kategória Különdíjazott:
A liberális várospolitika térszerkezeti hatásai a rendszerváltás utáni Budapesten

előadó: Ardai Marcell,

ELTE Állam- és Jogtudományi Kar, Politikatudományi Intézet

17:35 - 17:50

Településföldrajz és vonatkozó társadalomtudományok 1. helyezett:
Lakossági bevonás az önkormányzati döntéshozatalba

előadó: Teveli-Horváth Dorottya,

Budapesti Corvinus Egyetem, Gazdaságföldrajz, Geoökonómia és Fenntartható Fejlődés Intézet

17:50 - 18:00

Zárszó

Szkordilisz Flóra, ügyvezető igazgató, MUTK